Rise Online World'un Blokchain Dünyası

Rise Online World'un Blokchain Dünyası

Paylaş

 RISE ONLINE WORLD'UN BLOKCHAIN DÜNYASI

Hayatımız aslında devasa bir çevrimiçi oyun gibidir. Toplum içerisinde üzerimize düşen rolü yine toplumun normlarına en uygun şekilde yerine getirmeye çalışırız. Toplum her bireye asal normlarla birlikte standart bir rol biçer. Çok az yetenekli ve hırslı insan bu normların yani normalin dışına çıkmak için mücadele verir. Bu mücadele ise bireyin doğasında var olan farklılaşma çabasından kaynaklanır. Bu farklılaşma çabası da toplum içerisinde “Başarılı” dediğimiz farklı insan kitlesini oluşturur. Gerçek anlamda bu başarı, ancak hakiki liderlerin doğuştan gelen yeteneklerinin toplum içerisinde kendiliğinden doğal olarak ayrışması sonucu ortaya çıkar.

MMORPG oyunları tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi bu farklılaşma çabasının tezahürüdür. Kimi zaman bir savaş arenasındaki zafer, kimi zaman bir takım çalışması, kimi zaman ticaret ve kimi zaman en iyi olma çabasıdır. Toplumdaki normların dışına çıkmaya çalışan oyuncu kitlelerinin mücadelesidir.

Zafere giden yol daima meşakkatlidir; doğru zamanda, doğru yerde, doğru adımı atma ve iyi strateji uygulamayı gerektirir. Doğru hamleleri oynayarak kazandığınız bu yolda Rise Online World, “Oyna ve Kazan” felsefesine yeni bir bakış açısı katıyor. Rise Online World, blokzincir ile entegre çalışarak oyuncuların oyun içerisinde bir yandan keyifli vakit geçirirken diğer yandan kripto varlıklar kazanmasını sağlayacak. Artık zamanınıza değer katma vakti! Oyuncular, Rokosoft firmasının kripto varlığı olan Roco jetonları ile farklı etkinliklerle “Bitcoin, Ethereum, Avax” gibi global borsalarda kullanılan kripto varlıklar kazanabilecekler.

Kazandığınız Roco jetonlarını ister oyun içi ticarette kullanabilir, isterseniz oyun dışına çıkararak borsalar üzerinden dilediğiniz kripto varlığa dönüştürebileceksiniz. Tabii ki Roco jetonlarının kullanım alanı sadece bunlarla sınırlı değil. Rise Online World devrim niteliğinde bir değişime daha imza atıyor. Oyun içinde az sayıda bulunacak pet, binek ve kostüm gibi kozmetik eşyaların alım satımı da “NFT” olarak yapılabilecek. Bu sayede oyuncular hiç kimsenin veya çok az kişinin sahip olacağı nadir eşyalara sahip olma imkanını yakalarken aynı zamanda NFT marketlerde bu ürünleri NFT olarak satabilecekler. Bu sayede şeffaf ve güvenli bir şekilde blokzincir ağı üzerinde alım satımlar gerçekleştirilecek. Bir anlamda oyundaki değerli kozmetik eşyaların NFT’ye dönüşerek satılabileceği bir NFT borsası ortaya çıkacak. Oyuncular bu sayede “Oyna ve Kazan” felsefesinin gerçek dünya değerine dönüşümüne şahit olacaklar.

Rise Online World'un oyuncular için çözümleri bunlarla da sınırlı değil. Oyuncular değerli kozmetik eşyalarını gerçek bir dünya değerine, Roco jetonuna dönüştürmek isteyebilir. Roco jetonu oyuna transfer edilebilir bir ödeme-geçiş sistemi ile çalışır. Bu sayede değerli kozmetik eşyalarınız Roco jetonları ile güvenle takas edilebilir. Hem alıcı olan kişi güvenle ticaretini yapar, hem de satıcılar elde ettikleri Roco jetonlarını gerçek dünya değerine saniyeler içerisinde dönüştürebilir.

KRİPTO BOSS ETKİNLİKLERİ

Rise Online World, Rokosoft firması ile çözüm ortaklığı yaparak blokzincir teknolojisini oyununa entegre ediyor. Oyun içindeki kozmetik eşyaların NFT olarak alınıp satılacağı NFT Pazar alanının yanı sıra Roco jetonunun da oyun içinde kullanılacağı entegrasyon çalışmaları başladı. Artık oyuncular oyun içinde tüm canavarlardan Roco jetonunu drop olarak alabilecek. Bu sayede gerçek dünya geliri elde ederken NFT Pazar alanından nadir kozmetik eşyalar da satın alabilecekler.

Rise Online World, dönemsel olarak yapacağı etkinliklerde oyunculara ödül olarak Roco, Bitcoin, Ethereum, Avax gibi ödüller verecek. Vitalik Boss’unu yenerek ethereum kazanırken, Satoshi Boss’una karşı verecekleri amansız mücadelede de Bitcoin kazanabilecekler. 

Oyna ve Kazan felsefesini sizler için bir adım daha ileriye taşıyoruz. Bu büyük mücadelenin kahramanı olmak için sizleri de bu büyük destanın bir parçası olmaya davet ediyoruz. Rise Online World, devrim niteliğinde bir dönüşüme hazırlanıyor. Bu dönüşümü de Avax ağında gerçekleştirecek. Düşük komisyon ve yüksek hız avantajı ile Avax ağı kullanıcılar için en iyi çözümü sunuyor. 

NFT MARKET AÇILDI

NFT (non-fungible token), benzersiz bir dijital öğeyi temsil edebilen ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyen, blok zinciri adı verilen dijital defterdeki bir veri birimidir. NFT'ler sanat, ses, video, video oyunlarındaki öğeler ve diğer yaratıcı çalışma biçimlerine benzer dijital dosyaları temsil edebilir. Bu dijital dosyaların kendileri sonsuz bir şekilde yeniden kopyalanabilirken, onları temsil eden NFT'ler ise temel blok zincirlerinde izlenir ve alıcılara sahiplik kanıtı sağlarlar. Ethereum, Avax, BSC gibi blok zincirlerinin her birinin NFT kullanımlarını tanımlamak için kendi jeton standartları vardır. NFT, benzersiz bir dijital öğeyi temsil edebilen, blok zincirinde (dijital defter) depolanan bir veri birimidir. Bitcoin ve birçok ağ veya yardımcı program belirteci gibi kripto para birimlerinin aksine, NFT'ler kriptografik bir belirteçtir ve karşılıklı olarak değiştirilemez.

NFT’NİN DİĞER KRİPTO PARALARDAN FARKI NE?

“Non-Fungible Token”, bölünemeyen ve aynısından bir daha üretilmesi mümkün olmayan dijital varlık (token) anlamına geliyor. “Fungible” olan Bitcoin ve Ether gibi kripto paraların aksine, NFT’ler benzersiz dijital varlıklardır. Bir örnekle açıklamak gerekirse bugün bir Bitcoin’i veya Ether’i parçalara bölerek satın alabilir ve aynı kripto parayı kendi biriminde takas edebilirsiniz. Ancak özel bir dijital varlık olan NFT, bir benzeri olmadığı için başka bir token ile takas edilemiyor. İçsel değeri ise üreticisi veya yatırımcısı tarafından belirleniyor. NFT üretebilmek için ihtiyaç olan tek şey dijital kripto para cüzdanı. NFT olarak üretilmek istenen dosya, bu platformlar aracılığıyla IPFS sistemine yükledikten sonra NFT’nin değiştirilemeyecek parametreleri belirleniyor. NFT’den kaç tane üretileceği, fiyatı, bir sonraki satışında ne kadar pay ödenmesi gerekeceği gibi özellikleri belirlendikten sonra blockchain ağının işlem ücreti ödenerek NFT’ler üretilmiş oluyor. İşlemin tamamlanmasıyla beraber NFT’ler, kripto para cüzdanına aktarılarak üretimin gerçekleştirildiği tüm blockchain’de kayıt altına alınıyor.

Hızla gelişen oyun sektörü, yeni iş modelleri ve özelliklerinin gelişimine açık en verimli sektördür. Özellikle oyun sektöründe varlıkların değeri, deneyimiyle eşdeğerdir. NFT, oyuncular için kendi deneyimlerini oluşturup bundan para kazanabilecekleri yeni bir yol sunuyor. Bugüne kadar tüm güç, oyun şirketlerindeydi fakat NFT ile güç oyuncunun eline geçebilir. Artık oyuncu odaklı ekonomilerin tamamı kripto para ve NFT’ler ile oluşturulabilir. Rise Online World, bu finansal özgürlüğü kullanıcılarıyla buluşturuyor. oyun içi para birimlerinin gerçek dünya aktarımına sahip bir NFT’ye dönüştüğünü düşünün. Oyunculara, oyun içindeki eşyalara gerçek  bir şekilde sahip olma şansı verilmesi, bir sonraki oyun ya da harcama için ekstra heyecan yaratıyor. Koleksiyon parçası olarak değerli olmasının nedeni duygusal ve kültürel bir anı olmasıdır. NFT sizin için değerli olanı ölümsüzleştirme şansı veriyor. 

NFT BİR YATIRIM ARACI MIDIR?

NFT’ler tasarımları gereği diğer kripto para birimlerinden farklı ve değerlerini emir tahtasından çok eseri üreten kişi veya yatırımcısı belirliyor. Yatırım konusu, dijital sanat eseri üzerinden yorumlanacak olursa, fiziksel sanat eserine yatırım yapmaktan çok da farkı yok. Benzer şekilde koleksiyon parçası olarak satın alınan bir varlığın değerini, o varlığın ne kadar nadir olduğu, yaşı ve kozmetiği gibi parametreler belirliyor.

Rise Online World, devrim niteliğinde bir değişime imza atıyor. Oyun içinde kullanılabilir nadir kozmetik eşyaların alım satımı “NFT” olarak yapılabilecek. Bu sayede oyuncular çok az kişide bulunan çok nadir eşyalara sahip olma imkanını yakalarken aynı zamanda NFT Marketlerde bu ürünleri NFT olarak geri satabilecekler. Bu sayede şeffaf ve güvenli bir şekilde blokzincir ağı üzerinde alım satımlar gerçekleştirilecek. Bir anlamda oyundaki değerli kozmetik eşyaların NFT’ye dönüşerek satılabileceği bir NFT borsası ortaya çıkacak. Oyuncular bu sayede “Oyna ve Kazan” felsefesinin gerçek dünya değerine dönüşümüne şahit olacaklar. Gelin bu büyük dönüşümü hep beraber deneyimleyelim.  

 

E-Bülten kaydı oluşturun

Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?

icon-phone icon-mail icon-play-button icon-stop-button icon-check-circle-fill icon-insert-images icon-videos icon-sound icon-faq icon-chat icon-ticket icon-question icon-arrow