Closed Beta 1.4 Yama Notları

Closed Beta 1.4 Yama Notları

Paylaş

Closed Beta 1.4 Yama Notları

 

1- Narun Tower haritasında raporlanan FPS drop durumu düzeltildi:

    a- Işıklandırma sisteminde bulduğumuz bir problemin GPU kullanımını yükselttiğini ve FPS dropa neden olduğunu farkettik. Daha iyi bir performans için ışıklandırma sisteminde bazı optimizasyonlar yaptık.

2- Grup zindan haritasında raporlanan FPS drop durumu düzeltildi:

    a- Işıklandırma sisteminde bulduğumuz bir problemin GPU kullanımını yükselttiğini ve FPS dropa neden olduğunu farkettik. Daha iyi bir performans için ışıklandırma sisteminde bazı optimizasyonlar yaptık.
    b- Balıkçılık sisteminde bulduğumuz bir problemin CPU kullanımını yükselttiğini ve FPS dropa neden olduğunu farkettik. Bu sistemi optimize edene kadar kullanımını kaldırdık. Optimizasyonu sağladığımızda tekrar aktif edilecektir.

3- Hagard Castle ve Haddar Lighlands haritalarında FPS artışı sağlayacak bazı güncellemeler yaptık:

    a- Performans sorunu oluşturan bazı dinamik ışıklar kullanıyorduk, bunları modifiye ettik ve daha optimize hale getirdik.
    b- Gölge dökümünde bazı iyileştirmeler yapıldı.
    c- Aktörlerin oluşturulma mesafesi daha iyi performans için optimize edildi.
    d- Peyzaj (landscape) materyalleri daha iyi performans için optimize edildi.

4- UI Güncellemeleri:

    a- Oyuna giriş ekranında Beni Hatırla kutucuğu kullanılabilir duruma getirildi. Bu seçeneği kullandığınızda sistemin sadece kullanıcı adınızı hatırlayacağını, şifrenizi her seferinde girmeniz gerektiğini unutmayınız.
    b- Settings > Gameplay ekranı yeniden düzenlendi. Ayrıca Ticaret İsteklerini Reddet, Parti İsteklerini Reddet, Klan İsteklerini Reddet, Düello İsteklerini Reddet, Arkadaşlık İsteklerini Reddet gibi seçenekler eklendi.
    c- Adventure > Parti Arama ekranı güncellendi. Parti kurma ve partiye katılma butonlarındaki ters çalışma problemi giderildi. Ayrıca sınıf sütunundaki yazım hatası giderildi.
    d- Parti ekranı, ekranlar arasındaki boşluklar kaldırılarak tekrar şekillendirildi.

5- Karakter hareketlerinde farkettiğimiz ve sizin de raporladığınız bir problem üzerinde çalışmaya başladık. Bazen karakterlerin hareket animasyonu çalışıyor ancak karakter yerinden hareket etmiyor veya bazen kalabalık alanlarda diğer karakterleri zıplıyor, ışınlanıyor gibi görüyorsunuz. Bu sorunu üzerinde çalışmaya başladık ancak henüz tam olarak çözülmüş değil. Bu sorunun oyuncularımız tarafından biraz daha test edilmesi gerekiyor.

E-Bülten kaydı oluşturun

Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?

icon-phone icon-mail icon-play-button icon-stop-button icon-check-circle-fill icon-insert-images icon-videos icon-sound icon-faq icon-chat icon-ticket icon-question icon-arrow