Rise Online World Kapalı Beta

Rise Online World Kapalı Beta

Paylaş

Rise Online World Kapalı Beta Rehberi
 

Kapalı Beta başvurunu hala yapmadın mı? O halde yazıyı okumaya başlamadan önce, başvurunu buradan tamamla.

Rise Online World Kapalı Beta süreci 29 Ekim’de başlıyor. Başlamadan önce genel olarak neler yapacağız bir üzerinden geçelim. 

Öncelikle hala bilmeyenler için, Alfa 2.0’daki karakterlerinizi sildik. Ve evet karakterlerinizin üzerindeki eşyaları da sildik. Ve evet, Kapalı Beta sürecindeki karakterleriniz de bir sonraki aşamaya geçerken yine silinecek. Kapalı Beta sürecinde başlangıç seviyenizin son seviyelere yakın bir seviyede olması gerektiğini düşündük. Bu sayede kalan 1-2 seviyeyi de zindanlarda tecrübe puanı kazanarak deneyebileceksiniz. Karakterlerinizin üzerinde en yüksek görev eşyaları olacak, bunlar dışındaki epik ve efsanevi eşyaları yine moblardan ve zindanlardan bulma şansınız var.

Hata bildirim sistemi Alfa 2.0’daki gibi yine sadece oyun içerisinden olacak. Aşağıdaki resimde hatalarınızı bildireceğiniz alanı görebilirsiniz. Şimdi biraz başlık başlık ilerleyelim. 

Üzerinde Duracağımız Konular
 

Sizin de bildiğiniz gibi oyuna birçok yeni özellik ekledik. Kapalı Beta’da bu konular üzerine ağırlık verirseniz hem sürecin daha hızlı ilerlemesini, hem de bizim olumlu geri dönüş alarak istediğimiz konularda geliştirme ve düzeltme yapmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Süreç sırasında özellikle zindanlar(dungeon), craft sistemi, düello sistemi, rekabet haritaları ve sistemlerini(1vs1, parti vs parti, klan vs klan)  deneyimlemeniz ve burada karşılaştığınız hataları bizlere raporlamanız çok önemli. Yine her zamanki gibi önerileriniz de bizler için çok mühim ancak ilk olarak dikkate alacağımız husus bizlere bildirdiğiniz hatalar ve bunların düzeltilmesi olacak.


Sürecin ne zaman biteceği henüz belli olmamakla birlikte sorunların tespiti ve çözümüne göre uzayıp kısalma şansı her zaman var. Sizlerden isteğimiz bu süreçte eğlenerek bizlere bulabildiğiniz kadar hata iletip, oyunu en hatasız duruma getirmek olacak. Lütfen oyunu resmi sürüm gibi değerlendirmeyiniz. Sizlerin de bildiği gibi Rise Online World hala gelişim aşamasında. 

Bildiğimiz Sorunlar
 

Eşya ve Hasar Dengesi: Bunu birkaç defa daha hatırlatacağız ancak oyunumuz hala test ve gelişim aşamasında. Bu sebeple hala bazı sorunlar ile karşı karşıyayız.
Bunlara ilk olarak eşya ve hasar yapısını ekleyebiliriz. Eşya ve hasarlarda hala istediğimiz dengeye gelemedik ancak Kapalı Beta sonrasında eşya yapısında birkaç değişikliğe gitmek istiyoruz. Bu sebeple dengelemeleri de eşya yapısını değiştirdikten sonra tekrar gözden geçireceğiz.


Drop Oranları: Bildiğiniz gibi her gün oyuna yeni içerikler eklemeye devam ediyoruz. Bu sebeple dropların dağılacağı alanlar da her gün artıyor. Resmi sürüm için yeterli içerikler tamamen eklendiğinde dropların dağılımını da bu içerikler kesinleştikten sonra düzenleyeceğiz. Ayrıca yine eşya yapısı da bu drop oranlarında etkili olacaktır.


Auction House: Daha önce söz verdiğimiz gibi oyunun resmi sürümünde Auction House aktif olacak. Altyapı sistemi hazırlanmaya başladı ancak hala size sunmak için yeterli durumda değil. Bu sebeple A.H. için biraz daha beklememiz gerekecek.


Yaratık Yapay Zekaları: Alfa 2.0’da en çok karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi yaratıkların haritanın belirli bölgelerinde hareket ettirilemeyecek şekilde sıkıştırılmasıydı. Bu hata maalesef ki manuel bir şekilde o bölgelerde işlem yapılması ile çözülebiliyor. Çözümü çok basit, zor olan bu bölgeleri bulabilmekte. Bu sebeple siz oyuncularımızın yardımına ihtiyacımız var. Kapalı Beta sürecinde bu şekilde hatalar ile karşılaştığınızda bize raporlamaktan çekinmeyin.

Ceza Sistemi ve Davranış Kuralları
 

Alfa 2.0’da ceza sistemimiz henüz oturmamıştı ve yazılı bir davranış kuralları metnimiz yoktu ancak Kapalı Beta sürecinde sitemizde yayınlamış olduğumuz davranış kuralları geçerli olacak.
https://www.riseonlineworld.com/announcements/code-of-conduct

Kapalı Beta Sıkça Sorulan Sorular
 

Kapalı Beta’ya Hangi Bölgelerden Erişim Olacak?
Kapalı Beta sürecine dünyanın her bölgesinden katılım sağlayabilirsiniz. Ancak sunucularımızın şu an için sadece Türkiye’de olduğunu bilmenizi isteriz.

Kapalı Beta’da hangi diller olacak?
Kapalı Beta’da İngilizce ve Türkçe dilleri aktif olacak.(UI güncellemeleri yapıldığı için Türkçe’de hala eksiklerimiz var ancak çeviri hala devam ediyor.)

Kapalı Beta hakkında yayın yapabilir miyim / içerik oluşturabilir miyim?
Tabii ki. Kapalı Beta süreci boyunca oyun hakkında içerik yayınlamaya ve yayın yapmaya devam edebilirsiniz.

Daha sonra yayınlamak adına, Kapalı Beta’dan içerik toplayabilir miyim?
Tabii ki toplayabilirsiniz. Ancak oyunumuz hala gelişme aşamasında ve topladığınız içerikler bir sonraki süreçlerde geçerliliğini ve güncelliğini kaybetmiş olabilir.

Kapalı Beta başvurusu yapan kişileri neye göre seçeceksiniz?
Kapalı Beta başlamadan hemen önce ilk katılım hakkı kazanan kullanıcıları rastgele seçecek ve onlara mail yolu ile ulaşacağız. Kapalı Beta devam ederken ise yeni katılımcılar yine rastgele olarak aramıza katılacak. Yani mail bildirimlerinizi kontrol etmeyi unutmayın!

Kapalı Beta’ya katılan kullanıcılara herhangi bir ödül verilecek mi?
Evet, Kapalı Beta’da bizimle minimum 10 saat geçiren kullanıcılarımıza oyunun daha ileri süreçlerinde kullanabilecekleri [CBT Tester] ünvanı, bildirdiği hatalardan minimum 5 tanesi olumlu sonuçlanan kullanıcılarımıza ise [Bug Hunter] ünvanı verilecektir.

29 Ekim’de Dorion’da buluşmak dileğiyle!

Saygılarımızla,
Rokogame Studios Ekibi

E-Bülten kaydı oluşturun

Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?

icon-phone icon-mail icon-play-button icon-stop-button icon-check-circle-fill icon-insert-images icon-videos icon-sound icon-faq icon-chat icon-ticket icon-question icon-arrow
×