Kullanıcı Sözleşmesi


KULLANICI SÖZLEŞMESİ


1.TARAFLAR
İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (“Sözleşme”), MALTEPE MAH.ESKİ ÇIRPICI YOLU SK.MERTER MERİD.İŞM.NO.1/517 ZEYTİNBURNU adresinde yerleşik bulunan ROKOSOFT TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ ile www.www.riseonlineworld.com adresinden erişilen platforma kullanıcı-oyuncu olarak kaydolan kişi arasında akdedilmektedir. 

2. KULLANICI SÖZLEŞMESİNİN VE EKLERİNİN KABULÜ
Sözleşme, Kullanıcı tarafından elektronik ortamda kabulü ile birlikte yürürlüğe girecek olup taraflarca Sözleşme ’de belirtilen usuller doğrultusunda sona erdirilmediği sürece yürürlükte kalmaya devam edecektir. Eğer Sözleşmeyi kabul ediyorsanız, “Kullanıcı Sözleşmesi, Gizlilik Politikası ve Açık Rıza ve Dijital İletişim Metni'ni okudum, kabul ediyorum.” Ve “Kişisel Verilerin Korunması, İşlenmesine Dair Sözleşme ve Aydınlatma Metni'ni okudum, kabul ediyorum.” seçeneklerini bu belgeleri okuduktan sonra işaretleyiniz. Akabinde şirket, bu sözleşmedeki tüm şartlar ve koşulları doğrultusunda kurallara uymanız kaydıyla internet üzerinden çoklu oyunculu bir şekilde oynanabilen bilgisayar oyunlarını (Oyun) oynamanıza izin vermektedir. 

3. SÖZLEŞMELERDE MEYDANA GELECEK DEĞİŞİKLİKLER
Şirket, onaylamış olduğunuz metinlerde dilediğinde değişiklik yapabilir ve maddeleri güncelleyebilir. Yapılan değişiklikleri www.riseonline.com da herkesin incelemesine açık bir şekilde görebilirsiniz.  Sözleşmedeki bu tarz değişiklik veya güncellemeler www.riseonline.com sitesinde yayınlanır yayınlanmaz yürürlüğe gireceltir. Sözleşmede ya da kurallarda yapılan herhangi bir değişikliğin geçerlilik kazandığı tarihten sonra oyunu/ları kullanmanız halinde bu durum tüm değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. 
4. VERİLEN HİZMET 
Bu Sözleşmeden kaynaklanan hizmet size özeldir. Hizmetlerin kullanımı ise münhasır olmayan, geri alınabilir, devredilemez lisansa tabidir. Yazılımın veya Hizmetin alt lisans olarak verilmesi, başkasına ödünç verilmesi, kiralanması da herhangi bir şekilde devredemesi yasaktır. Ayrıca verilen hizmetin değiştirilmesi, uyarlanması, ters mühendislik (reverse engineer) yapılması ya da yazılımdan kaynak kodu elde edilmesine izin verilmemektedir. 


5. GENEL OLARAK SUNULAN HİZMET 
Şirket, internetten erişim sağlayabileceğiniz ücretsiz çevrim içi oyun hizmeti (“Hizmet”) sunmaktadır. Şirket internet sitesinin URL adresini istediği zaman değiştirebilmektedir. Şirketin sunduğu bu çevrim içi oyun hizmetinden faydalanmak için internet sitesinde yer alan yazılımı indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, yine internet sitesi üzerinden üyelik oluşturarak hesap açılması gerekmektedir. Ayrıca Şirket, İnternet Sağlayıcınızın kurulumu/kullanımı/sonlandırılmasından doğan hiçbir ücret veya ücretlendirmeden sorumlu değildir. Şirketin internet siteleri size sunduğu hizmetin bir parçasıdır. Bu yüzden internet sitesinin her türlü kullanımı da bu Sözleşme ve Kurallarıyla aynı şart ve koşullara tabidir.
6. HESAP
A- Hesaba Dair 
14 yaşın üzerindeki kullanıcı bu oyunu kendi irade ve sorumluluğu altında oynayabilmektedir. Ancak 14 yaşın altında olunması halinde, ailenin yada vasinin kendi isimleriyle ya da onların bilgisi dahilinde olacak şekilde söz konusu Sözleşmede yer alan tüm yükümlülükler için tam sorumluluk kabul eden bir hesap açarak kayıt sürecini tamamlaması tavsiye olunmaktadır. Sözleşmede belirtilen şartları yerine getiren kişiler “Üyeler” olarak adlandırılmaktadır. Üyeler, oyun içi ve oyun dışı tüm iş ve işlemlerinden kendileri sorumludur. Bu konuda “Rokosoft” herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. 
B- Kayıt Olurken 
Hesap açarken bir hesap ismi (Identity/ID) belirtilmesi gerekmektedir. Bu hesap ismi ve belirlenen şifre ile site üzerinden üyeliğe erişim sağlanabilmektedir. Hesap ismi oluştururken farklı bir kişinin ismini, üçüncü şahısların marka, telif ve diğer şahsi haklarını ihlal eden bir ismi ya da diğer üyeleri sizin bir şirket çalışanı olduğunuza inandırabilecek bir ismi veya şirketin kendi takdir yetkisi dahilinde kaba ve saldırgan olduğuna inandığı bir ismi seçememeye özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu durumların varlığı halinde Şirket, hesap ismini silme veya değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Yapılacak olan tüm işlemlerde üye sorumlu olup “Rokosoft” herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. İşbu Sözleşme ve koşulları kabul etmeniz halinde, hizmete ulaşmanızı sağlayan üyeliğin, şirket sunucularında tutulan hesabınızda yarattığınız karakterlerin, oyun içi karakterinizde bulunan sanal eşyaların, bu sunucularda tutulan kişisel verileriniz hariç olmak üzere her türlü verinin sadece belirtilen şekilde kullanma hakkına sahip olduğunuzu kabul etmektesiniz. 
C- Şifre ve Güvenlik  
Yukarıda izah edildiği üzere hesap oluştururken bir şifre oluşturması gerekmektedir. Şifre, açılacak olan hesaba ve oyuna erişim sağlamanıza yaramaktadır. Şifre oluştururken sadece sizin bildiğiniz ve kolayca tahmin edilemeyecek bir şifre tercih edilmesi tavsiye olunmaktadır. Şifrenizi başkalarıyla paylaşılması halinde meydana gelecek hesap çalınmasından,  sanal eşya hırsızlıklarından, dolandırıcılıklardan ve bunun gibi diğer olumsuz durumlardan kaynaklanan zararlardan “Rokosoft” sorumlu değildir. Şifre güvenliğinden kullanıcı bizatihi sorumludur. 
D- Oluşturulacak Karakter Hakkında 
Oyuncunun oyun içi hizmetlerden faydalanabilmek zımnında bir karakter oluşturması ve karakterini diğer oyunculara tanıtacak bir isim (“Karakter İsmi”) seçmesi gerekmektedir. Karakter ismi olarak farklı bir kişinin ismini, üçüncü şahısların marka, telif ve diğer şahsi haklarını ihlal eden bir ismi ya da diğer üyeleri sizin bir şirket çalışanı olduğunuza inandırabilecek bir ismi veya şirketin kendi takdir yetkisi dahilinde kaba ve saldırgan olduğuna inandığı bir ismi seçmesi yasaklanmıştır. Bu maddenin ihlal edilmesi halinde “Rokosoft”, karakter İsmini silme veya değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Ancak her hal ve şartta meydana gelebilecek zararlardan “Rokosoft” sorumlu değildir.  
E- Grup/Topluluk İsimleri Hakkında
Oyun içindeyken başka oyuncularla bir araya gelerek bir topluluk/grup/klan/lonca/birlik oluşturabilmekte ve bu oluşuma bir isim verebilmektedir. Bu oyun içi topluluğuna isim verirken diğer topluluk isimlerini/tasvirini/başlıklarını ya da üçüncü şahısların marka, telif ve diğer şahsi haklarını ihlal eden bir ismi ya da diğer oyuncuları sizin bir şirket çalışanı olabileceğinize inandıracak bir ismin seçilmesi yasaktır. Bu maddenin ihlal edilmesi halinde “Rokosoft”, karakter İsmini silme veya değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Ancak her hal ve şartta meydana gelebilecek zararlardan “Rokosoft” sorumlu değildir.   
F- Doğru Bilgi Verme Yükümlülüğü Hakkında 
Üyelik kaydı yapılırken verilen bilgilerin doğru, hatasız, güncel ve eksiksiz olduğunu ve olası değişikliklerde bu bilgileri güncellemeniz gerektiğini kabul ve taahhüt etmektesiniz. Gerçek olmayan, yanlış, güncel olmayan veya eksik ya da Şirket’in doğruluğundan şüphelendiği bilgi verilmesi halinde, Rokosoft hesabı askıya alma ya da sonlandırma hakkını saklı tutmaktadır. Gerekli gördüğü takdirde hizmet vermeyi dahi sonlandırma hakkına sahiptir. Bu durumda üyenin herhangi bir talep hakkı bulunmamaktadır.
G- Üyeliğin Sonlandırılması Hakkında 
Üyeliği “Rokosoft” tarafından kapatılmış/silinmiş/engellenmiş/sona erdirilmiş üyeler herhangi bir başka yolla bile Rokosoft’un yazılı izni olmadan verilen hizmete erişemez. Eğer Şirket bir hesabı yukarıda anlatılan şekilde kapatırsa; aynı üye isimlerinin, telefon numaralarının, e-posta adreslerinin, posta adreslerinin, İnternet Protokol adreslerinin (IP adresi) veya kredi kartı numaralarının kullanıldığı hesapları da erişime engelleyebilir. Bu durumda Rokosoft herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. 
H-Çoklu Hesaplar Hakkında Yetki 
Birden fazla hesap açılmasına izin verilmektedir. Ancak, bu duruma kısıtlama getirme konusunda Rokosoft yetkilidir. Rokosoft gerekli görülmesi halinde üyenin hesaplarını sınırlandırma hakkına sahiptir. Bu ihtimalde meydana gelebilecek olası zararlardan Rokosoft sorumlu değildir. 

7. ÜCRETLENDİRME HAKKINDA DÜZENLEME
Verilen çevrim içi oyun hizmetinden yararlanmak ve kullanmak ücretsizdir. İnternet bağlantısı ile ilgili her türlü ücretten kullanıcı/üye sorumludur. Ayrıca oyun içi bazı özel eşyaların alımına yarayan özel paralar sadece Rokosoft tarafından satılmak kaydıyla gerçek para karşılığı oyuncuların alımına sunulabilir. Bu ise sadece oyun içindeki bazı ilave özelliklere ulaşmak ve oyun deneyimini artırmak isteyen oyuncular için oluşturulan bir sistemdir. Hukuka aykırı fiilleri önlemek amacıyla, Rokosoft gereklilik durumunda kullanıcıların isimleri, telefon numaraları, adresleri gibi kişisel bilgilerine ihtiyaç duyabilmektedir. Alıcıların ayrıca satışlarının gerçek ve geçerli olduğunu onaylayan bir beyan yazmasına ve imzalamasına ihtiyaç duyabilmektedir. Bu gibi bir talete bulunulmasına ragmen üye tarafından gerekli aksiyonun alınmaması halinde alıcının hesabının askıya alınmasına karar verilebilecektir. Bu durum üyenin kabulünde olup meydana gelebilecek zararda şirketin sorumluluğu bulunmamaktadır.  
8. İÇERİK HAKKINDA  
Fikri mülkiyet hukukundan kaynaklı münhasır kullanım sınırlarını aşan ve bu tarz  hakların  ihlaline sebebiyet veren her türlü davranıştan üye bizatihi sorumludur. Oyun oynarken, oyun yazılımı dışında herhangi başka bir yazılım kullanmak suretiyle oyun içeriğine etki edecek hiçbir davranışta bulunulmayacağı kabul, beyan ve taahhüt edilmektedir. Ancak bu taahhüde rağmen hukuka aykırı fiil ve davranışlara devam edilmesi halinde, “Rokosoft” gerekli idari ve hukuki başvuruları yapabilecektir. Oyuncu kendisine ait içeriği oyun içinde veya şirketin sitelerinde herhangi bir yerde sunmasıyla birlikte otomatik olarak Rokosoft’a tüm dünya çapında telifsiz, sürekli, geri dönülemez, münhasır olmayan hak ve yeniden üretim, değiştirme, uyarlama, yayınlama, tercüme, geliştirme, içerikten türeyen diğer çalışmalar, dağıtım, gösterim, diğer biçim, medya veya şu an bilinen ve daha sonra geliştirilecek olan teknoloji alanlarındaki çalışmalar için derleme ve birleştirme konularında kullanım lisans hakkı ve tamamen devredilmesinin yetkisini vermiş bulunmaktadır.  Bu sebeple Rokosoft dilediğinde içeriği slime hakkına da sahiptir. 
9. TİCARET HAKKINDA
Verilen hizmet tamamen oyun içi eğlence ve deneyim amaçlıdır. Satın alınan, sahip olunan destekleyiciler, oyun eşyaları, oyun parası, oyun içi satın alımlara yarayan özel paralar, karakterler, oyun hesapları paraya çevrilemez. Bunun yanı sıra bu aktarılanlar gerçek para ve /veya başka kazançlara konu edilemez, ticareti yapılamaz. Yukarıda açıklanan şekilde ticareti yasaklanmış faaliyetler sebebiyle meydana gelecek zararlardan Rokosoft sorumlu değildir. Ayrıca bu tarzda yapılan yasaklı davranış veya ticari faaliyetlerin tespiti halinde bu ihlali yapan hesapların kapatılması hatta İnternet adresi üzerinden oyuna erişim engeli uygulanması gibi ciddi tedbirler alınacaktır. Alınacak bu tedbirler sebebi ile meydana gelebilecek zararlardan “Rokosoft” sorumlu tutulmamaktadır. 
10. OYUNCU DAVRANIŞLARI
A- Üyelerin, diğer üyelerin hizmet alımını engelleyecek ya da sınırlayacak ya da olumsuz yönde etkileyecek hiçbir davranışta bulunmaları yasaktır. Üyelerin, “Rokosoft” tarafından verilen hizmeti yasa dışı hiçbir amaç uğruna kullanmayacaklarını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. 
B- Şirket, aşağıda belirtilen ve internet sitesinde yer alan “Davranış Kuralları“ şemasında belirtilen davranışların yapılmasını yasaklamakta ve bu davranışta bulunan hesap hakkında erişim engelleme ve silme gibi ciddi tedbirler uygulama hakkını uhdesinde saklı tutmaktadır.
B-1 Oyunun orijinal versiyonu haricindeki herhangi bir 3. parti yazılımın, programın (Örneğin 3. Kişi bot’u), sistemlerin, aletlerin veya kodların oyunda kullanımı kesinlikle yasaktır. Bu tür eylemlerin tespiti halinde gerekli hukuki ve cezai yaptırımlar uygulanacaktır. Bunun yanında bahse konu eylemler sebebi ile tazminat ödemekle mükellef olunacaktır. Bu tür davranışlarda bulunan, bu tür eylemlere karışan, yardım eden ve bundan doğrudan ya da dolaylı menfaat temin eden tüm hesaplar kapatılacak ve internet adresleri üzerinden erişime engelleneceklerdir.
B-2 Başta taciz, tehdit, korkutma ve benzeri suç ve olumsuz vakalara sebep olarak diğer üyelere rahatsızlık vermek suç ve yasaktır. Bu davranışta bulunanların hesapları askıya alınır ya da “Rokosoft” Özgür iradesi ile sonlandırılır. Ayrıca, ırklara, ulusal kökenlere, etnik kökenlere, dinlere, cinsiyetlere, yaşam tarzı seçimlerine, özürlere veya bu tarz diğer konulara dayanan her tür sözlü veya yazılı saldırı da aynı şekilde yasaklanmıştır. 
B-3 Müstehcen, küfür, ırkçı ve incitici nitelikteki her türlü içeriğin yollanması ya da iletilmesi ve/veya gösterilmesi ve/veya bu tarz görüntülerden söz edilmesi yasaklanmıştır.
B-4 Şirket çalışanı gibi davranmak, oyun içindeki yöneticilerin karakter isimlerini taklit etmek, bu yolla oyuncuları kandırmak, menfaat temin etmeye çalışmak ve bunun gibi başka türlü davranışlarla oyunun düzenini bozmak ve oyuncuları olumsuz etkilemek yasak olup bahse konu davranışlar hesabın derhal sonlandırılmasına neden olabilecektir.
B-5 Sohbet alanlarında, oyun alanlarında, ilan tahtalarında veya hizmetin diğer alanları oyunun amacı dışında kullanmak yasaklanmıştır. Bu amaç dışı kullanıma özellikle yukarıda yazılı oyun içi alanlara reklam ilanları ve teklifleri, ürün tanıtım ve promosyonlarının yapılması ve oyun dışı üçüncü şahısların menfaatine yarayan söylem ve sloganlar da dahildir.
B-6 İsteyerek ya da istemeyerek yürürlükte olan herhangi bir yasayı, kanuni düzenlemeyi ya da kuralı ihlal etmek üyeliğin sonlandırılmasına neden olabilecektir.
B-7 Oyuncuların verisi ele geçirmek, oyun içi adaleti bozucu hileli davranışlarda bulunmak, oyuncuların e-posta adreslerine şirketin bilgisi haricinde tekil ya da toplu ticari e-mail göndermek, oyun içi veya site/forum içinde burada yazılı olan veya yazılı olmasa da hakkaniyete aykırılık teşkil edecek her türlü davranıştan dolayı “Rokosoft”’un ilgili hesapları kapatma ve erişime engelleme hakkı saklıdır.
C- Program Açıklarının Kötüye Kullanımı 
Tüm Üyelerin Oyunda, İnternet Sitesi üzerinde ve/veya Şirket sistemi içerisinde herhangi bir program açığını kendi menfaati doğrultusunda kullanması kesin suretle yasaklanmıştır. Böyle bir durum halinde açığı tespit eden üyenin destek birimi ile iletişime geçmesi ve bulduğu açığı belirtmesi gerekmektedir. Aksi halde tespit edip bildirmeyen şahıslar hakkında hesabın sonlandırılması gibi neticeler meydana gelebilecektir. 

11. HİZMET ÖZELLİĞİ HAKKINDA
Oyun, sadece “Rokosoft”’un İnternet Sitesinde sunduğu kendine ait oyunlar için tasarlanmıştır. Oyunu sadece Rokosoft”’un İnternet Sitelerinde sunduğu şekilde oynamayı kabul ve taahhüt etmektesiniz. Sunucu emulatörleri yoluyla, Oyunun diğer kişiler tarafından oynanabileceği herhangi bir yol yaratmayacağınızı veya bunu sağlamayacağınızı da ayrıca kabul ve taahhüt etmektesiniz. Bu oyunun kodları veya alt yapısını kullanarak oyun türetme hakkı sadece şirkete ait olup şirket haricindeki kimsenin bunu yapmaya yasal olarak hakkı bulunmamaktadır. Aksi halde “Rokosoft”, bunu yapanlar hakkında hukuki ve cezai yollara başvurma hakkını saklı tutmaktadır. Ayrıca, şirketin altyapısına yük getirecek eylemlerde bulunulması da yasaklanmıştır. Oyunların hesaplarını, karakterleri, oyun içi eşyaları, oyun puanlarını veya oyun içi paraları ya da telif hakkı olan materyallerin ticaretinin yapılması yasaktır. “Rokosoft” bunları yapan hesaplar hakkında hesap kapama, erişimi engelleme veya doğrudan hukuki yollara müracaat etme hakkını saklı tutmaktadır.
12. GİZLİLİLİK
Detaylı bilgi için "Gizlilik Politikası" bölümünü inceleyiniz.
13. EBEVEYNLERE İLİŞKİN OLARAK 
Şirketin hizmete sunduğu oyun anlık olarak internet üzerinden çevrim içi oynanabilme özelliğine sahip olduğundan dolayı, oyun içinde yazılan ve genel ahlak ve değerlerin dışındaki söz, yazı, ilan ve davranışlara karşı anında önlem alması teknik olarak mümkün olmadığından bu tür bir garanti verilmemektedir. Bu nedenle Şirketin oyununu oynayan henüz reşit olmayan çocukların bu tür durumlardan etkilenmemesi için öncelikle 14 yaş altındaki çocukların velisi veya vasisinin hesap oluştururken çocuğun yanında olması veya bunu bilmesi gerekmektedir. Aksi halde yukarıda açıklanan gerekçelerden dolayı oyunu oynayan çocuğun istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalması mümkündür. Dolayısıyla bu noktada “Rokosoft” bu durumu size işbu sözleşme ile önceden bildirmektedir. Bundan kaynaklanacak herhangi bir zarardan dolayı da “Rokosoft” sorumlu değildir. 
14. HİZMET AKSAKLIKLARI
Şirketin oyunun devamlılığını sağlaması için belirli aralıklarla oyunu bakıma almakta, oyun deneyimini artırmak ve geliştirmek için güncelleme yapmaktadır. Bu nedenle oyunun bakıma alındığı sırada oyuncuların oyuna erişimi kısa süreli kısıtlanmaktadır. Bu kısıtlamalar duyuru halinde oyunculara bildirilebileceği gibi bildirim yapılmaksızın da gerçekleştirilebilir. Açıklanan bu sebeplerle oyun performasındaki düşüklükler ya da oyun eşyası kaybolması ve benzeri hatalardan kaynaklanan durumlardan “Rokosoft”sorumlu değildir. Şirketin kendi kontrolü dışında hizmet kesintileri veya aksaklıklar meydana gelebilir. Dolayısıyla Şirket mutlak kesintisiz bir hizmet taahhüdü altına girmemektedir. Ayrıca “Rokosoft” kendisinden kaynaklanan ya da kaynaklanmayan sebeplerden dolayı hizmet kesintisi olması halinde oluşacak zararlardan sorumlu değildir. 

15. BETA TESTLERİ
Oyunun ve site özelliklerinin beta testine katılma şansı üyelere verilebilmektedir. Beta deneyimcisi olarak katılım için aşağıdaki koşullara dikkat edilmesi gerekmektedir.
A- Kapalı Beta Testleri: 
Kapalı beta testleri halka açık olmayan versiyonlardır. Eğer bir kapalı beta testine katılmak istenirse beta oyununda görülen ve deneyimlenen her şeyin gizli tutulması ve hiçbir şekilde kimseyle paylaşılmaması zorunluluktur. Bu durumu üyeler kabul ve taahhüt etmektedir. Yukarıdaki kuralların ihlali halinde “Rokosoft” ciddi bir zarara uğratma ihtimali olduğundan “Rokosoft”un kuralı ihlal edenlere karşı hukuki yollara başvuru hakkı saklıdır. Bu gizlilik yükümlülüğünüz ise oyun halka açık olana kadar sürmeye devam edecektir. 
B- Tüm Kapalı ve Açık Beta Testleri 
B-1 Beta testlerinin amacı sadece oyunu değerlendirmek ve hataları tespit etmektir. Bundan başka bir ayrıcalık tanınmamaktadır. Ayrıca beta hesaplarında elde edilen tecrübe puanları ve oyun içi eşyalar aktarılması yasaklanmıştır.
B-2 Bir beta oyunu oynarken, oyun eşyaları, tecrübe puanı ya da değer veya rütbe simgeleri biriktirilebilmektedir. Bu veriler test aşamasi boyunca ya da söz konusu oyun bu test aşamasını tamamladığında sıfırlanabilir. 
16. SORUMLULUK REDDİ BEYANI
“Rokosoft”, oyuncuların oyundan beklentilerin karşılığını alacağını ve gereksinimlerini sağlayacağının ya da hizmetin kesilmeden, zamanında, güvenli ve hatasız olacağının garantisini vermemektedir. “Rokosoft” ve tüm diğer hizmet sağlayıcı müşterileri hizmetlerin kullanımı, bilgilerin kalitesi, kullanımın güvenirliği ya da doğruluğunun, ürünler, hizmetler veya hizmet yoluyla elde edilen ya da satın alınan diğer materyallerin beklentilerinizi karşılayacağının garantisini vermemektedir. “Rokosoft”, eksiksiz ve kusursuz bir deneyim sağlanacağının garantisini vermemektedir. Hizmet yoluyla alınan ya da indirilen her materyal ve/veya diğer verilerin oyuncuların kendi kararı ve riski olduğunu ve bu tarz materyal ya da verileri indirmekten dolayı bilgisayar sisteminin maruz kaldığı her türlü kayıp ve hasarın tek sorumlusunun oyuncu olduğunu, oyuncu kabul ve taahhüt etmektedir. Oyun hizmeti sadece evde ve şahsi kullanım için sunulmakta olup işletme kayıplarından “Rokosoft” sorumlu değildir. 
17. FİKRİ VE SİNAİ HAKLAR HAKKINDA 
A- “Rokosoft” oyunu olan Rise Online World ve ileride şirket bünyesine dahil olacak olan diğer oyunlar bundan böyle “Oyunlar” olarak adlandırılacaktır. Oyunların isimlerinin her izinsiz kullanımı bu markaların ihlali anlamına gelecektir. Bu durumda “Rokosoft” hukuki ve cezai başvuru haklarını saklı tutmaktadır. 

B- Oyunun hiçbir materyali, önceden yazılı izin olmadan kopyalanması veya dağıtılması yasaklanmıştır. 
18. SÖZLEŞMENİN FESİH
İşbu sözleşme; “Rokosoft” tarafından bir üyenin herhangi bir üçüncü şahsın fikri mülkiyet haklarına aykırı davranması ya da “Rokosoft”’a verdiği herhangi bir bilgiyi doğrulamanın imkansız olması veya oyun esnasında kurallarda tarif edilen oyun ruhuna bir aykırı davranışı tespit edilirse herhangi bir bildirime gerek duymaksızın derhal sonlandırılabilir. Bu tür bir fesih halinde üyenin ücret iadesi hakkı sona erer ve hiçbir talepte bulunamaz.
Kayıt yapılırken aksi belirtilmediği sürece “Rokosoft”? hizmetlerini kullanma sözleşmesi süresiz akdedilir. Eğer süreli bir vade kararlaştırılmamışsa, bu sözleşme her iki tarafça istendiği zaman, olağan biçimde ve iki haftalık bir fesih süresine uyulmak şartıyla feshedilebilir. Süreli bir vade kararlaştırılmışsa olağan fesih bu vade dolduktan sonra yapılabilir. Fesih yapılmazsa, ilgili sözleşme otomatik olarak kararlaştırılmış süre kadar uzar.
Tarafların her biri sözleşmeyi önemli nedenlerden dolayı ve fesih süresini dikkate almak zorunda olmadan her zaman için feshetme hakkına sahiptir. Önemli neden, özellikle aşağıda belirtilmiş olan durumlarda söz konusu olur:
A)Kullanıcı ücretleri ödemeyi geciktirirse ve uyarıya rağmen yetkisi olmadan ücrete tabii ?“Rokosoft”? hizmetleri kullanırsa,
B)Diğer oyuncuların oyun macerasını önemli derecede etkileyen davranış biçimlerinin mevcut olması,
C)Kullanıcı önemli ölçüde kanunlara, bu kullanım şartlarında ve/veya kurallara aykırı davranırsa 
Her feshin yazılı olarak yapılması gerekir. E-posta yoluyla yapılacak olan iptaller yazılı şekli yerine gelmektedir. 
“Rokosoft”? haklı bir sebebin olması durumunda kullanıcı hesabını silme hakkına sahiptir. Kullanıcı hesaplarının silinmesiyle ilgili nedenler ve şartlar, ilgili çevrimiçi oyunun kurallarında (varsa) belirtilmiştir. Bunun dışında “Rokosoft” ? kendi takdiri doğrultusunda göre sözleşmesi biten kullanıcı hesaplarını silme hakkına sahiptir.
19. UYGULANACAK HUKUK VE DİĞER HÜKÜMLER 
A- İşbu kullanıcı sözleşmesinden, diğer sözleşmelerden ve genel itibari ile oyundan kaynaklanan hukuki müracaatlarda TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Uyuşmazlığa uygulanacak olan hukuk normları da TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ HUKUK KURALLARIDIR. 

B- Kullanıcılar tarafından yapılan ihlallere karşı “Rokosoft” tarafından işlem yapılmaması şirketin hukuki haklarından feragat ettiği anlamına gelmemektedir. 
C- İşbu sözleşmeden kaynaklanan haklar bir başkasına devredilmesi yasaklanmıştır. 

Lütfen sorularınız ve diğer istekleriniz için MALTEPE MAH.ESKİ ÇIRPICI YOLU SK.MERTER MERİD.İŞM.NO.1/517 ZEYTİNBURNU/İSTANBUL adresine [email protected] adresi üzerinden e-posta ile başvuru yapınız. 

Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?