Closed Beta 3.5.0 Patch Notes

Closed Beta 3.5.0 Patch Notes

Paylaş

UI-UX (Kullanıcı Arayüzü ve Deneyimi)
-Karakterinizin üzerinde herhangi bir zehir etkisi olduğunda, parti barındaki can barı rengi artık turuncu olarak gözükecek.
-Craft menüsünde, üretebileceğiniz maksimum eşya adedi gözükür duruma getirildi.
-Chat penceresindeki yazı fontunun büyüklüğünün en yüksek değeri arttırıldı.
-Yetenek barında, belli bir alana tıklandığında (ikinci sayfada yetenek pencerelerinin köşesi) yetenek barının yer değiştirmesi problemi değiştirildi.
-Kadın karakterleri vücut şekillendirme alanının çalışmaması problemi düzeltildi.
-Eşya satın alımı sırasında, birden çok eşya aldığınızda satın alım seslerinin çoğul gelmesi ve üst üste gelmesi problemi giderildi.
-Görünmez karakterlerin mini haritada gözükmesi probleminin farkındayız ve üzerinde çalışıyoruz. Bu problem çözülene kadar Death Valley mini haritasındaki düşman ırkı görüntüleme özelliği tamamen kapatıldı.

Hata Düzenlemeleri
-Aynı yeteneğin farklı yetenek kutucuklarına koyularak çift kullanılması hatası tespit edildi ve düzeltildi.
-Bir alanda sabit halde dururken, arkanızdan gelen karakterlerin isimlerinin gözükmemesi problemi giderildi.

Performans
-Oyuncu sayısının yoğun olduğu alanlarda FPS düşüşünü önlemek adına Otomatik Performans Modu(APM) her zaman aktif olacak şekilde tekrar düzenlendi. Eğer bu sistemi kullanmak istemezseniz; Ayarlar > Video > Automatic Performance Mode(APM) kısmını pasif hale getirebilirsiniz.
-Oyuncu sayısının yoğun olduğu alanlarda oyunda donma problemi yaşandığının farkındayız ve üzerinde çalışıyoruz. Bu problemin yetersiz bir makina RAM'inden kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu sebeple bellek temizleme sisteminde (Garbage Collection) bir düzenleme yaptık.
Ayrıca 4 GB ve 8GB RAM'e sahip tüm oyuncular bu sorunu önlemek için sanal belleklerini(yeterli alan var ise) yükseltebilir. Bu ayarı nasıl yapacağınızı Rise Online World Performans Notları yazısındaki 8.maddeden kontrol edebilirsiniz.
-Oyuncu ismi widget'ları daha iyi bir optimizasyon için tekrar düzenlendi.
-Aşağıdaki haritalarda ışıklandırma ve gölgelendirme çalışmaları, daha iyi bir performans için tekrar optimize edildi. Bu sebeple yama büyüklüğü, diğer yamalara göre daha fazla olacaktır.
  -Lunaskar Kingdom
  -Protean Kingdom
  -Hagard Castle
  -Haddar Lighlands
  -Narungard
  -1vs1 Arena Alanı

Not: AMD FSR ve Nvidia DLSS sistemleri performans açısından çok fazla özelllik içeriyor. Bu sebeple ekran kartlarınız bu sistemleri destekliyor ise etkinleştirmeyi unutmayın. Ayrıca Nvidia DLSS özelliği RTX özelliği gerektirmez.  Yani RTX desteklemeyen ama DLSS destekleyen bir ekran kartınız varsa, bu özelliği kullanmaktan çekinmeyin.

E-Bülten kaydı oluşturun

Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?

icon-phone icon-mail icon-play-button icon-stop-button icon-check-circle-fill icon-insert-images icon-videos icon-sound icon-faq icon-chat icon-ticket icon-question icon-arrow